Samsung Galaxy S7 lze nyní pořídit v 154 českých obchodech za cenu již od 11 350 Kč. Zobrazit nabídky >>

Samsung Galaxy Trend Recenze

Chystáte se ke koupit Samsung Galaxy Trend? Než to uděláte, je dobré si přečíst recenzi, která Vám pomůže při rozhodování. Díky naší recenzi budete vědět, co můžete od tohoto mobilního telefonu očekávat. Galaxy Trend je levný mobilní telefon, který nás mile překvapil.

Obsah balení

Je vidět, že se firma Samsung snaží na levných modelech šetřit i v dodávaném příslušenství. V krabici totiž nejsou přiložena sluchátka. Je zde pouze samotný telefon, nabíječka bez odpojitelného USB kabelu a samotný USB kabel. Proč výrobce nezvolil nabíječku, do které se dá kabel zapojit, nám není jasné. Dále je v balení samozřejmě návod. Krabička je veliká tak akorát na mobilní telefon, spoří se místem.

Samsung Galaxy Trend

Design a konstrukce

Je velice těžké popisovat design tohoto mobilního telefonu tak, abychom se stále neopakovali. Samsung totiž u svých telefonů volí taktiku "jeden design pro mnoho modelů". Samsung Galaxy Trend nám připomíná loňský model Galaxy S3. Telefon se vyrábí ve 2 barevných variantách - černá a bílá. Nám se do ruky dostala pouze černá varianta.

Telefon má kompaktní rozměry - 121,5 x 63,1 x 10,6 mm. Hmotnost pouhých 118 gramů přispívá k tomu, že telefon téměř není cítit v kapse. Co se mne osobně velice líbí jsou zakulacené rohy a mírně prohnutá záda. Strašně dobře se mi telefon drží v ruce a nemám problém s ovládáním jednou rukou. Palcem dosáhnu na skoro celý display - jen levý horní růžek mi občas dělá problémy.

Galaxy Trend Back

Samsung Galaxy Trend je podle mne hodně dobře zpracovaný. Telefon jsem zkoušel mačkat i mírně kroutit, překvapilo mne, že nic nevrzalo a neozývaly se žádné divné zvuky. Takto by podle mne mohl být zpracovaný každý mobil :)

Display a jeho kvalita

Galaxy Trend má čtyřpalcový display s rozlišením 800 x 480 obrazových bodů. Jedná se o obyčejný TFT TN panel, takže by člověk nečekal nějaké zázraky. Očividně to ale Samsung s displeji umí. Pozorovací úhly jsou perfektní, při pohledu z boku se ani nezkreslují barvy. Viditelnost na sluníčku na poloviční jas je nic moc. Pokud ale nastavíte jas na maximum, nemusíte se bát, že byste nic neviděli.

Co říci ještě k displeji? U takto levného telefonu jsem s kvalitou rozhodně spokojen. Přijde mi, že by display mohl mít maličko barevnější podání barev, možná jsem ale zmlsaný Super AMOLED displejem, na který jsem zvyklý.

Nižší výkon, který stačí

Samsung Galaxy Trend patří mezi ty nejlevnější mobilní telefony se slušnou hardwarovou výbavou. Srdcem telefonu je jednojádrový procesor Qualcomm S1 taktovaný na frekvenci 1 GHz. Dále je v mobilu 768 MB RAM. Po zapnutí přístroje je k dispozici z této kapacity jen 290 MB, což ale není  tak zlé. Tento mobil nepatří rozhodně mezi výkonné přístroje, na normální hry i aplikace ale bohatě stačí. Ani některé starší 3D hry nebyly problém. Grafická jednotka Adreno 200 patří samozřejmě mezi ty méně výkonné. I tak jsem s Galaxy Trendem spokojený. Za tu cenu není na co si stěžovat. Telefon prostě funguje a pokud chcete vyšší výkon, je nutno sáhnout hlouběji do kapsy.

Výdrž

Galaxy Trend má v sobě baterii s kapacitou 1500 mAh. Pokud vezmeme v potaz, že máte v ruce poměrně malý telefon, kapacita baterie je pěkná. Zkoušel jsem simulovat 2 způsoby používání. Nejprve jsem telefon používal opravdu často, měl jsem zaplé datové připojení a synchronizaci emailů. Volal jsem cca 20 minut a poslal 15 sms za den. Dále 2 hodiny surfování na internetu. Telefon zvládl celý můj nátočný den a řekl si o nabíječku až ve večerních hodinách, kdy už jsem byl doma z práce.

Galaxy Trend Battery

Další den jsem si vzal s sebou telefon jiný a testoval, kolik Samsung Galaxy Trend vydrží při minimální zátěži. Žádná data ani surfování, 5 minut hovoru denně a 5 sms. Displej jsem měl nastaven na automatický režim. Takto mi telefon vydržel celé 3 dny a to jsem ho nevypínal na noc. Je tedy strašně důležité, jak mobil používáte.

S výdrží jsem nadmíru spokojen, je pouze na mne, jak dlouho mi mobil vydrží.

Fotoaparát a multimédia

Na zádech tohoto mobilního telefonu je fotoaparát s rozlišením 5 mpix. Kvalita fotek nikoho asi na zadek neposadí, musíme ale pořád myslet na to, že máme v ruce mobilní telefon za opravdu nízkou cenu. Musím přiznat, že fotky ve dne jsou pěkné a obyčejný uživatel se s nimi spokojí. V noci a v šeru na focení zapomeňte, fotky mají vysoký šum a jsou celkem rozmazané. Video lze natáčet ve VGA rozlišení (640 x 480 pixelů) a platí to samé jako u fotek. Líbí se mi svítivost přisvětlovací diody, dobře mi posloužila v noci kdy jsem třeba hledal klíče od domu. V úplné tmě dosvítí cca 3-4 metry přede mne.

Závěrem

Samsung Galaxy Trend bych rozhodně doporučil nenáročným uživatelům a lidem, kteří nemají rádi obří telefony. Velikostně tento mobil považuji za ideál. Výkon by mohl být vyšší, pořád se mi ale nechce věřit, že mám v ruce tak levný přístroj. Rozhodně působí Samsung Galaxy Trend jako zařízení o třídu výše.

Klady

  • nízká cena
  • pěkný vzhled
  • optimální velikost
  • Android 4

Zápory

  • fotoaparát kvalitní jen za světla
  • průměrný výkon
  • jen jednojádrový procesor

Souhr receneze

Adresa recenze: