Samsung Galaxy S7 lze nyní pořídit v 149 českých obchodech za cenu již od 11 240 Kč. Zobrazit nabídky >>

63% Android telefonů na trhu je značky Samsung

Podle společnosti Localytics má Samsung největší podíl mobilních telefonů na světě, na kterých je nahraný operační systém Android. Není se čemu divit, tato jihokorejská firma v posledních letech roste raketovým tempem a vydává mobilní telefony, které se lidem líbí. Tento podíl si rozhodně zaslouží.

Pořiďte si Samsung Galaxy Note 3 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 7 550 Kč. Porovnat obchody.

Samsung jednoznačně převálcoval svoji mobilní konkurenci. Z pomyslného koláče zastoupení Androidu si ukrojil úctyhodných 63%. Daleko za ním se krčí firma HTC, na kterou zbylo 6,5%. Na třetím místě se umístilo pěkně rostoucí LG s 5,9%. O něco větší skupinu tvoří ostatní mobilní značky (Huawei, ZTE atd..), které ovšem v grafu zabírají tak veliký podíl jen díky tomu, že jsou spojené.

Android podíl na trhu

Na dalším obrázku můžete vidět zastoupení konkrétních mobilních telefonů. Z obrázku vyplývá, že 8 z 10 Android telefonů patří právě Samsungu. Nejvíce je v současnosti zastoupený rok starý Samsung Galaxy S3, který sklidil obrovský úspěch a lidé ho ještě očividně nevyměnili za model S4, který stojí ve srovnání hned za ním. Celkem překvapil Samsung Galaxy S2, který se i dnes celkem drží - obsadil 3. místo. Je jasné, že v průběhu roku model S4 nahradí oblíbený model S3.

Android telefony na trhu

Ani na trhu s tablety se Samsung nemá za co stydět. Se svým podílem 53% se jedná opět o největšího výrobce Android tabletů na světě. Nejvíce je zastoupen Galaxy Tab 2 s úhlopříčkou displeje 7 palců (21,8%). Druhé místo obsadil stejný model, jen ve verzi s 10 palců velikou úhlopříčkou displeje (16,7%). Na třetím místě se usadil Nexus 7 (15,2%). Na zbytek se podívejte na posledním obrázku.

Android tabletz na trhu

Zaujal vás Samsung Galaxy Note 3? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 7 550 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince 63% Android telefonů na trhu je značky Samsung

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Seznam telefonů, které se mohou těšit na Android 7 Nougat -
Samsung nezvládá pokrýt poptávku o nový Galaxy Note 7 -
Samsung Galaxy S8 by mohl přinést 4K UHD displej a duální fotoaparát -
Samsung Galaxy Note 7 trhá rekordy v předobjednávkách -
Samsung Galaxy Note 7 odhaluje podobu nové verze TouchWiz -
Zaujal vás Samsung Galaxy Note 3? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 7 550 Kč. Zobrazit nabídky >>