Samsung Galaxy S7 lze nyní pořídit v 156 českých obchodech za cenu již od 11 140 Kč. Zobrazit nabídky >>

Aktualizace softwaru pro Galaxy Note 3 je na světě

Včera začal Samsung vypouštět aktualizaci firmwaru pro Galaxy Note 3. Aktualizace je označena kódem N9005XXUDMJ7 a přináší opravdu stability systému, nebo třeba vypnutí reaktivačního zámku zařízení v defaultním stavu. Dále jsme se dočkali nového vzhledu klávesnice.

Samsung Galaxy Note 3 bude mít po této aktualizaci vypnutý reaktivační zámek ve výchozím stavu. K čemu tento zámek vlastně sloužil? Po obnově dat či resetu zařízení se telefon automaticky zablokoval. Odblokování fungovalo na základě zadaného kódu propojeného se Samsung účtem. Byla to ochrana proti odcizení a bez odblokování se na telefon nevztahovala záruka - nikdo tedy telefon nemohl vyreklamovat či požadovat opravu.

Další velikou změnou je nový vzhled klávesnice, která je nově užší. Proč Samsung klávesnici zúžil a nevyužije celou plochu displeje? Pravděpodobně kvůli ergonomii, veliké vzdálenosti mezi tlačítky zpomalují psaní. Dále bude hrozit menší nebezpečí zmáčknutí senzorových tlačítek. Budete ale muset vyzkoušet sami, jestli Vám nová klávesnice vyhovuje či nevyhovuje. Pokud zjistíte, že ne, nezbývá nic jiného než otevřít Obchod Play a stáhnout nějakou alternativní klávesnici.

Vylepšena byla samozřejmě i stabilita systému, kterou všichni jistě uvítají. Zatím jsme nezaznamenali nějaké výrazné změny, Note 3 nám běhá stejně rychle a stabilně.

 

Názory k novince Aktualizace softwaru pro Galaxy Note 3 je na světě

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Seznam telefonů, které se mohou těšit na Android 7 Nougat -
Samsung nezvládá pokrýt poptávku o nový Galaxy Note 7 -
Samsung Galaxy S8 by mohl přinést 4K UHD displej a duální fotoaparát -
Samsung Galaxy Note 7 trhá rekordy v předobjednávkách -
Samsung Galaxy Note 7 odhaluje podobu nové verze TouchWiz -