Samsung Galaxy S7 lze nyní pořídit v 156 českých obchodech za cenu již od 11 140 Kč. Zobrazit nabídky >>

Galaxy Note 3 a jeho výrobní cena

Na zahraničních serverech se objevila zajímavá informace o výrobní ceně Samsungu Galaxy Note 3, která je přibližně 240 dolarů. Při převodu podle aktuálního kurzu je to přibližně 4500 Kč. Oproti Galaxy Note 2 se nový model vyrábí o cca 20 dolarů dráže. Může za to hlavně větší display, který je v celém telefonu tou nejdražší součástkou. Stojí 61 dolarů (1100 Kč).

Dost peněz si vezme také procesor Snapdragon 800, vyjde totiž na 50 USD, což je přibližně 1000 Kč. Dále je v telefonu větší operační paměť RAM, kvalitní fotoaparát a další drobnosti. V následující tabulce vidíte ceny jednotlivých komponent. Je zde pro srovnání i Samsung Galaxy S4 a Note 2.

Výrobní cena Note 3

Je vidět, že Samsung na Galaxy Note 3 dokáže pěkně vydělávat. Prodejní cena se v České Republice v součanosti pohybuje na hranici 19000 Kč. Po odečtení nákladů 4500 Kč je zisk neuvěřitelných 14500 Kč. Samozřejmě se nejedná o čistý zisk, z této ceny se platí zaměstnanci Samsungu, samotný vývoj telefonu i softwaru a hlavně reklama, která je velice důležitá a hlavně nákladná.

I tak si ale myslíme, že je cena Galaxy Note 3 poměrně vysoko nastavená a mohla by být o pár tisíc Kč nižší. Co si myslíte Vy?

Názory k novince Galaxy Note 3 a jeho výrobní cena

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Seznam telefonů, které se mohou těšit na Android 7 Nougat -
Samsung nezvládá pokrýt poptávku o nový Galaxy Note 7 -
Samsung Galaxy S8 by mohl přinést 4K UHD displej a duální fotoaparát -
Samsung Galaxy Note 7 trhá rekordy v předobjednávkách -
Samsung Galaxy Note 7 odhaluje podobu nové verze TouchWiz -