Samsung Galaxy S7 lze nyní pořídit v 149 českých obchodech za cenu již od 11 240 Kč. Zobrazit nabídky >>

Galaxy S5: 16 mpix kamera, Side Touch, Full HD display, Touch Sensor

Již v pondělí 24. února bude představen Samsung Galaxy S5. Přinášíme Vám proto novinku, ve které rozebereme ty nejaktuálnější spekulace a uniklé parametry tohoto nového krále mobilního trhu. Jen ve zkratce se můžeme těšit na Full HD display, Side Touch, 16 megapixelové fotoaparát a třeba čtečku otisků prstů.

Pořiďte si Samsung Galaxy S5 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 750 Kč. Porovnat obchody.

Začneme fotoaparátem, který má dostat snímač s rozlišením 16 megapixelů. Fotografie by měly být velice kvalitní, nicméně si musíme počkat na první oficiální fotografie. Co se týče videa, natáčet budeme moci v rozlišení 4K UHD s frekvencí 30 fps. Dvojnásobnou snímkovací frekvenci (60 fps) lehce dostanete při natáčení v rozlišení Full HD.

Samsung Galaxy S5 dostane hardwarové tlačítko fotoaparátu, což je velice dobrá zpráva. Konečně půjde fotit bez dotyku na display, ocení to mnoho uživatelů, kterým tato funkce chyběla. Aplikace fotoaparátu má dostat podporu mnoha nových modů a hlavně efektů. Asi nemá cenu zde něco rozepisovat, raději si počkáme na oficiální testy a ukázky.

Čtečka otisků prstů

Konečně je potvrzena informace o tom, že Samsung Galaxy S5 dostane čtečku potisků prstů - v zahraničí označovanou slůvkem fingerprint. Dlouho se spekulovalo o jejím umístění. Nakonec je rozhodnuto, čtečka bude umístěna na home tlačítku, což znamená, že se Samsung stále drží hardwarových tlačítek a nepodlehl trendu přesouvání ovládacích prvků na zobrazovací plochu.

Galaxy S5 čtečka otisků prstů

Do paměti telefonu bude možno uložit až 8 naskenovaných prstů. Každý prst bude moci spouštět svoji vlastní aplikaci. Vše půjde samozřejmě přesně nastavit. Také bychom se prý měli dočkat integrace ověřování otisků prstů v celém systému. Budeme tak moci zadávat PIN, odemykat telefon, ale i potvrzovat platby a mnoho dalšího. Opět se vyplatí počkat na pondělí, kdy bude jasno. Za zmínku stojí třeba možnost zaheslovat složku se soubory právě otiskem prstu, což je velice pěkný nápad, jak ochránit data před cizím člověkem.

2 různé varianty Galaxy S5

Údajně se po světě mají potulovat celkem 2 varianty Samsungu Galaxy S5. Jedna varianta má dostat pouze Full HD display. Druhá prémiová varianta má disponovat displejem s rozlišením 2K, takže se spekulace opravdu naplňují. Ze začátku se má na trh dostat pouze hůře vybavený telefon a až po nějakém čase se má začít prodávat lepší varianta. Rozdíly mají nastat i v hardwarové výbavě, doufáme, že i horší osekanější verze přinese pořádný výkon.

Side Touch

Dalši zajímavou funkcí je Side Touch. Jde vlastně o ovládací panel na boku telefonu, pomocí kterého půjde snadno posouvat zobrazovaný obsah. O této funkci toho moc nevíme, podle všeho ji ale Samsung Galaxy S5 má dostat. Uvidíme, jaké další využití nakonec inženýři ze Samsungu vymysleli.

Těšíte se na Samsung Galaxy S5?

Pokud se na tento mobilní telefon těšíte, zkuste nám do komentářů napsat, co Vás nejvíce zajímá a čím by Vás Galaxy s5 okouzlil. Budeme samozřejmě rádi i za případné To se mi líbí či G+, ať máme od Vás nějakou tu odezvu. Děkujeme

Zaujal vás Samsung Galaxy S5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Galaxy S5: 16 mpix kamera, Side Touch, Full HD display, Touch Sensor

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Seznam telefonů, které se mohou těšit na Android 7 Nougat -
Samsung nezvládá pokrýt poptávku o nový Galaxy Note 7 -
Samsung Galaxy S8 by mohl přinést 4K UHD displej a duální fotoaparát -
Samsung Galaxy Note 7 trhá rekordy v předobjednávkách -
Samsung Galaxy Note 7 odhaluje podobu nové verze TouchWiz -
Zaujal vás Samsung Galaxy S5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky >>