Samsung Galaxy S7 lze nyní pořídit v 154 českých obchodech za cenu již od 11 350 Kč. Zobrazit nabídky >>

Galaxy S5 Prime oficiálně - WQHD display, lepší procesor a 3 GB RAM

Spekulace se potvrdily a Samsung Galaxy S5 se bude prodávat v další variantě. Nedávno byl potvrzen vylepšený model tohoto telefonu označovaný jako Galaxy S5 Prime nebo LTE-A. Nabídne display s rozlišením WQHD, vylepšený procesor a 3 GB operační paměti RAM. Pojďte se o tomto telefonu dozvědět více podrobností.

Pořiďte si Samsung Galaxy S5 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 750 Kč. Porovnat obchody.

Nový display má stejnou úhlopříčku jako obyčejný model S5 - tedy 5,1 palců. Rozlišení ale narostlo na 2560 x 1440 a jedná se samozřejmě o technologii SuperAMOLED. Jemnost displeje je úctihodných 577 PPI, což je na telefon až až. Lidské oko vlastně nemá sebemenší šanci rozpoznat jednotlivé pixely, honba za vyšším rozlišením je podle nás jen marketingový tah.

Další změny se odehrály v útrobách. Galaxy S5 Prime je totiž vůbec první mobilní telefon se Snapdragonem 805. Tento nový procesor nabízí 4 jádra taktovaná na frekvenci 2,5 GHz. Společně s grafickou kartou Adreno 420 se jedná o nejvýkonnější zařízení mobilního trhu. Zároveň tento telefon bude podporovat LTE-A s rychlostí stahování až 225 mbps. Na toto krásné číslo si ale v České Republice rovnou můžeme nechat zajít chuť, budeme rádi, když se v rozumné době dokončí stavba obyčejného LTE.

Galaxy S5 LTE-A

Další příjemnou změnozu je navýšení operační paměti RAM na 3 GB. Pokud si kladete otázku, proč zrovna "jen" 3 GB, odpovědí je 32 bitová architektura procesoru. Pokud by výrobce do telefonu nainstaloval ještě vyšší kapacitu, telefon by to vůbec nedovedl využít.

Zbytek parametrů zůstává naprosto stejný jako u obyčejného modelu Galaxy S5. Tento telefon se začne prodávat toto léto v Jižní Koreji v mnoha barevných variantách. Kdy se tento telefon dostane do České Republiky zatím není známo. Pokud se vůbec bude Galaxy S5 Prime prodávat u nás, bude se jednat o opravdu drahý telefon. Cena se odhaduje na 919 USD, což je v přepočtu cca 18000 Kč.

Zaujal vás Samsung Galaxy S5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Galaxy S5 Prime oficiálně - WQHD display, lepší procesor a 3 GB RAM

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Seznam telefonů, které se mohou těšit na Android 7 Nougat -
Samsung nezvládá pokrýt poptávku o nový Galaxy Note 7 -
Samsung Galaxy S8 by mohl přinést 4K UHD displej a duální fotoaparát -
Samsung Galaxy Note 7 trhá rekordy v předobjednávkách -
Samsung Galaxy Note 7 odhaluje podobu nové verze TouchWiz -
Zaujal vás Samsung Galaxy S5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky >>