Samsung Galaxy S7 lze nyní pořídit v 154 českých obchodech za cenu již od 11 350 Kč. Zobrazit nabídky >>

Majitelé iPhonů začali přecházet na Galaxy S5

Analytická společnost Kantar Worldpanel přišla s velmi zajímavou informací. Podle jejího průzkumu totiž současní majitelé iPhonů začínají ve velkém přecházet ke konkurenčnímu Galaxy S5. Důvod je ve většině případů jasný a jednoznačný, Galaxy S5 má prostě větší displej. Velkou roli nehraje ani změna operačního systému, iPhony totiž běží na iOS, zatímco Galaxy S5 na Androidu.

Pořiďte si Samsung Galaxy S5 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 750 Kč. Porovnat obchody.

Z průzkumu společnosti Kantar Worldpanel jasně vyplývá, že v posledních přibližně třech měsících se ve Velké Británii rozhodlo pro přechod z iPhonu na Galaxy S5 až 25% zakázníků Apple. Přitom v loňském roce to bylo "jen" 12%. Podobná situace panuje i v Německu, Francii, Španělsku a Itálii, kde iPhony kvůli Galaxy S5 opouští přibližně 17% majitelů. Nejlépe z velkých trhů se iPhonům daří ve Spojených státech, kde si Galaxy S5 pořídalo "pouze" 8% majitelů IPhone.

Samsung Galaxy S5 vs. Apple iPhone 6

Jako nejčastější důvod přechodu zákazníci označují velikost displeje. Galaxy S5 nabízí 5,1" displej, zatím co iPhone 5S jen 4". To by mohl zvrátit nový iPhone 6, který má být představen na podzim a měl by přinést větší displej. Samsung kvůli tomu dokonce snížil poptávku pro Galaxy S5 pro příští čtvrtletí o 25%. Zajímavou informací je i to, že aktuálně nejprodávanějším telefonem ve Velké Británii je plastový iPhone 5C, Galaxy S5 je až na třetím místě.

Zaujal vás Samsung Galaxy S5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Majitelé iPhonů začali přecházet na Galaxy S5

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Seznam telefonů, které se mohou těšit na Android 7 Nougat -
Samsung nezvládá pokrýt poptávku o nový Galaxy Note 7 -
Samsung Galaxy S8 by mohl přinést 4K UHD displej a duální fotoaparát -
Samsung Galaxy Note 7 trhá rekordy v předobjednávkách -
Samsung Galaxy Note 7 odhaluje podobu nové verze TouchWiz -
Zaujal vás Samsung Galaxy S5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky >>