Samsung Galaxy S7 lze nyní pořídit v 156 českých obchodech za cenu již od 11 140 Kč. Zobrazit nabídky >>

Microsoft nabídne Samsungu 1 bilion dolarů za výrobu Windows Phone telefonů

Firma Microsoft chce nabídnout Samsungu až 1 bilion $ jen za to, že bude vyrábět více telefonů s operačním systémem Windows Phone. Proč by to Microsoft dělal, když sám vlastní mobilní divizi firmy Nokia? Peníze přeci může investovat do rozvoje svého.

Důvodů je pravděpodobně více. Mezi ty hlavní důvody patří bezesporu to, že 90 procent Windows Phone telefonů vyrábí Nokia. O zbytek se dělí ostatní výrobci (HTC, Samsung). Pokud by Samsung začal vyrábět více WP mobilních telefonů, zvedl by se o tyto telefony zájem. Samsung telefony se totiž prodávají perfektně a mají výtečnou pověst, která by se nabalila i na Windows Phone zařízení.

Note 3 Windows Phone

Dalším důvodem je, že rozšířením tohoto operačního systému na telefony jiných výrobců se stane systém oblíbenějším, protože bude více na očích. V současnosti má největší zastoupení Android a Windows Phone není nějak extra oblíbený. To je možná škoda, protože jednoduchost a přímočarost může oslovit mnoho dalších potenciálních zákazníků. A hlavně, Androidu už může mít někdo plné zuby.

Tuto zprávu na svém blogu zveřejnil ruský blogger Eldar Murtazin a může se jednat pouze o jeho osobní názor. Každopádně na tom určitě něco pravdy bude.

Názory k novince Microsoft nabídne Samsungu 1 bilion dolarů za výrobu Windows Phone telefonů

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Seznam telefonů, které se mohou těšit na Android 7 Nougat -
Samsung nezvládá pokrýt poptávku o nový Galaxy Note 7 -
Samsung Galaxy S8 by mohl přinést 4K UHD displej a duální fotoaparát -
Samsung Galaxy Note 7 trhá rekordy v předobjednávkách -
Samsung Galaxy Note 7 odhaluje podobu nové verze TouchWiz -