Samsung Galaxy S7 lze nyní pořídit v 156 českých obchodech za cenu již od 11 140 Kč. Zobrazit nabídky >>

Možná se dočkáme 64 bitového procesoru Exynos 6

Samsung Galaxy S5 má na trh přijít už v prvním čtvrtletí roku 2014. Podle posledních informací se možná dočkáme osmijádrového 64 bitového procesoru. Vyrábět ho má firma Exynos, která už dodává čipy do modelu S4 určeného pro USA. Pojďte se podívat na více informací.

Pořiďte si Samsung Galaxy S5 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 7 280 Kč. Porovnat obchody.

Procesor Samsungu Galaxy S5 má v sobě ukrývat 4 jádra Cortex-A53 a 4 jádra Cortex-A57. Dohromady tedy 8 jader. Novinkou je to, že se při plném vytížení mají zapojit všechny jádra současně. Doposud se u staršího modelu zapojily maximálně 4 výpočetní jednotky podle aktuálního vytížení.

Procesor má pracovat na 64bitové architektuře a bude vyroben 14nm technologií. Samsung ho označuje jako Exynos 6. Podle všeho už je tento procesor vyvinutý a momentálně se pracuje na dolaďování detailů. Vývoj procesorů jde každým rokem kupředu a tento krok se dal očekávat. Samozřejmě byl hlavním důvodem iPhone 5S, který 64bitovou mánii v mobilech nastartoval.

Hodně lidí spekuluje o tom, jestli se 64bitů v telefonech dá využít. Prý se totiž ze strany Apple jednalo jen o povedený reklamní trik. My si to ale nemyslíme, tato doba by stejně jednou přišla, nač tedy čekat.

Jaké jsou hlavní výhody 64 bitových procesorů? Rozhodně vyšší výkon v některých aplikacích, vyšší prostupnost a novější instrukční sady. Dále podpora více jak 3 GB operační paměti RAM.

Zaujal vás Samsung Galaxy S5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 7 280 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Možná se dočkáme 64 bitového procesoru Exynos 6

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Seznam telefonů, které se mohou těšit na Android 7 Nougat -
Samsung nezvládá pokrýt poptávku o nový Galaxy Note 7 -
Samsung Galaxy S8 by mohl přinést 4K UHD displej a duální fotoaparát -
Samsung Galaxy Note 7 trhá rekordy v předobjednávkách -
Samsung Galaxy Note 7 odhaluje podobu nové verze TouchWiz -
Zaujal vás Samsung Galaxy S5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 7 280 Kč. Zobrazit nabídky >>