Samsung Galaxy S7 lze nyní pořídit v 149 českých obchodech za cenu již od 11 240 Kč. Zobrazit nabídky >>

První potvrzené parametry Samsungu Galaxy S5 - už je znáte?

Konečně známe první oficiální paramtery Samsungu Galaxy S5. Tento telefon se bude vyrábět jak v plastové, tak i kovové variante. Na internet uniklo rozlišení displeje a dalších pár údajů o výbavě. Dále se dočkáme také variant Galaxy S5 Zoom a Galaxy S5 mini.

Pořiďte si Samsung Galaxy S5 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 750 Kč. Porovnat obchody.

Asi nejdiskutovanější vlastností nového krále mobilních telefonů od Samsungu je kovové tělo. Máme pro Vás příjemnou zprávu. Samsung Galaxy S5 se totiž bude vyrábět luxusní kovové i obyčejné plastové variantě. Bohužel bude u dražšího modelu kovový údajně pouze zadní kryt. Doufáme, že Samsung ještě toto přehodnotí a nabídne celokovovou konstrukci.

Kovová varianta Samsungu Galaxy S5 by měla stát 16000 Kč (800 USD). Levnější plastová verze by se cenově měla pohybovat kolem 13000 Kč (650 USD). Tyto ceny jsou samozřejmě určeny pro USA a u nás si budeme muset určitě něco málo připlatit. Je celkem zajímavé sledovat, jak Samsung v posledních letech zdražuje a cenově pomalu dorovnává Apple se svými iPhony. To, že budou k mání 2 varianty, bude lidi cenově tlačit pro nákup plastového modelu a kovová verze zbyde na majetnější uživatele - toto podle nás není dobrý tah.

Exynos 6

Jaké budou technické specifikace nového Samsungu Galaxy S5? Super AMOLED displej bude mít rozlišení 2560 x 1440 obrazových bodů. O tomto se hovořilo už dříve a spekulace se naplnily. Přesnou úhlopříčku bohužel ještě neznáme. Dále víme, že rozlišení zadního fotoaparátu bude 16 mpix. Samsung by měl fotoaparát dodat s optickou stabilizací obrazu, což by přineslo výtečnou kvalitu fotografií. Není to ale ještě úplně jisté. Co se výkonu týče, Galaxy S5 by se měl mít 2 druhy procesorů na základě podpory LTE. Kandidáti jsou procesory Exynos 6 nebo Snapdragon 805.

Operačním systémem nového Samsungu Galaxy S5 se stane Android 4.4 ve verzi KitKat. Můžeme se těšit i na nové grafické prostředí TouchWiz a na zajímavé nové funkce. Dále toho o tomto telefonu zatím nic víc nevíme. Sledujte tento web, dáme Vám včas vědět o zajímavých novinkách.

Samsung Galaxy S5 Zoom a S5 mini

Dále je potvrzeno, že bude Samsung nabízet i modely S5 Zoom a S5 mini. Přesně takto dopadl loňský Galaxy S4, který se také dočkal zmenšené varianty Mini a foto-verze se jménem Zoom. Oba telefony dostanou Super AMOLED display a Android 4.4 KitKat. Více toho bohužel nevíme.

Pokud se Vám tato novinka líbila, budeme moc rádi za "Like" nebo G+ :)

Zaujal vás Samsung Galaxy S5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince První potvrzené parametry Samsungu Galaxy S5 - už je znáte?

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Seznam telefonů, které se mohou těšit na Android 7 Nougat -
Samsung nezvládá pokrýt poptávku o nový Galaxy Note 7 -
Samsung Galaxy S8 by mohl přinést 4K UHD displej a duální fotoaparát -
Samsung Galaxy Note 7 trhá rekordy v předobjednávkách -
Samsung Galaxy Note 7 odhaluje podobu nové verze TouchWiz -
Zaujal vás Samsung Galaxy S5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky >>