Samsung Galaxy S7 lze nyní pořídit v 156 českých obchodech za cenu již od 11 140 Kč. Zobrazit nabídky >>

Samsung Galaxy Note Edge s displejem na boku

Nedávno byly slavnostně představeny nové modely Samsungu - phablet Note 4, chytré brýle Galaxy VR a také první telefon na světě s displejem přehnutým přes okraj. Jeho jméno je Samsung Galaxy Note Edge a dnes se podíváme, co tento phablet umí a jaké má parametry.

Ve středu 3.9.2014 se konala konference Samsungu v Berlíně, kde byly představeny nové modely. Největší pozornost byla věnována modelu Galaxy Note 4 - novému phabletu pro letošní rok. Potom ale přišlo překvapení. Samsung totiž uvedl další phablet Galaxy Note Edge. Snad nikdo nečekal, že bude mít display přehlý přes okraj. Dříve se objevily nějaké spekulace, všichni to ale brali jako nereálné sci-fi.

Samsung Galaxy Note Edge má vpodstatě identické parametry jako model Note 4. Liší se pouze svou hmotností, velikostí displeje, rozměry kapacitou baterie. Seznam změn sice vypadá celkem obsáhle, jedná se ale o minimální rozdíly. Výkon i výdrž by měla být totožná.

Samsung Galaxy Note Edge

O chod celého telefonu se stará čtyřjádrový procesor Snapdragon 805 s taktem jádra 2700 MHz. Bude mu asistovat 3 GB operační paměti RAM a výkonná grafická karta Adreno 420. Jedná se tedy o zařízení, které bude stát na vrcholu všech benchmarků - výbava je prostě bezkonkurenční. Baterie se zmenšila na kapacitu 3000 MAh, což je ale pořád velice pěkná hodnota. Další údaje naleznete v sekci parametry.

Tou hlavní inovací, kterou ještě žádný mobilní telefon na světě nemá, je display zahnutý přes okraj do boku. Dobře je to vidět na fotkách, díky kterým si uděláte lepší představu. Jedná se o plnohodnotnou část displeje, která plynule navazuje na zbytek přední plochy. Jde na ní zobrazovat různé notifikace, ovládací prvky, ikonky aplikací nebo tlačítka pro ovládání přehrávačů. Využití je obrovské. Dokonce je zde při fotografování umístěno i virtuální tlačítko fotoaparátu. Jedná se o velice pěkný designový prvek, který podle ohlasů sklidil obrovský úspěch.

Samsung Galaxy Note Edge

Telefon se kupodivu v ruce drží velice pěkně. Dle prvních zkušeností uživatelů, kteří si Note Edge mohli vyzkoušet, nedochází k nechtěným dotykům právě díky přehlému displeji. Samsung určitě dotyky nějak chytře filtruje a nebre na ně ohled.

Bohužel se tento telefon nemá do České Republiky dostat oficiální cestou. Je ale více než pravděpodobné, že se za chvíli objeví v obchodech, kde bude dostupný z dovozu. Jeho cena má být poměrně vysoká, za inovace a pěkný design se ale prostě musí zaplatit. Jak se Vám tento revoluční phablet líbí?

Názory k novince Samsung Galaxy Note Edge s displejem na boku

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Seznam telefonů, které se mohou těšit na Android 7 Nougat -
Samsung nezvládá pokrýt poptávku o nový Galaxy Note 7 -
Samsung Galaxy S8 by mohl přinést 4K UHD displej a duální fotoaparát -
Samsung Galaxy Note 7 trhá rekordy v předobjednávkách -
Samsung Galaxy Note 7 odhaluje podobu nové verze TouchWiz -