Samsung Galaxy S7 lze nyní pořídit v 149 českých obchodech za cenu již od 11 240 Kč. Zobrazit nabídky >>

Samsung Galaxy S5 bude mít pravděpodobně 560ppi display

Firma Samsung bude v roce 2014 vyrábět displeje s jemností až 560ppi a velikostí maximálně 5 palců. Nyní vše nasvědčuje tomu, že prvním zařízením s tímto displejem bude právě Samsung Galaxy S5. Jaké bude mít tento displej rozlišení a parametry?

Pořiďte si Samsung Galaxy S5 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 750 Kč. Porovnat obchody.

Displej Samsungu Galaxy S5 by měl mít rozlišení 2560 x 1440 obrazových bodů a úhlopříčku maximálně 5 palců. Technologicky se má jednat o AMOLED panel, což zajistí nádhernou barevnost, jak už jsme u jiných Samsungů zvyklí. Jemnost vychází na neuvěřitelných 560ppi a to je už opravdu dechberoucí hodnota. Nedávno jsme mohli opěvovat Full HD rozlišení třeba u modelu Galaxy Note 3 a jak je vidět, vývoj se rozhodně nezastavil a Samsung se žene do dalšího navyšování výkonu a parametrů.

Galaxy S5 display

Celou tuto zprávu podložil ředitel displejové divize Samsungu, Kinam Kim. Samozřejmě se dá očekávat i zlepšení rozlišení u tabletů. Při představě, že bude mít Samsung Galaxy S5 tak kvalitní display, nás napadá otázka, jestli se takto veliké rozlišení dá vůbec u telefonů využít. Moc dobře víme, že jemnost displejů je už dávno na takové úrovni, že lidské oko není schopno rozeznat jednotlivé pixely.

Větší rozlišení také znamená vyšší náročnost výpočetního výkonu v hrách a aplikacích. Proč tomu tak je? Jednoduše bude muset grafický procesor zpracovávat data pro více obrazových bodů. S tím souvisí i vyšší spotřeba elektrické energie, která by se mohla projevit v horší výdrži na baterii. Naštěstí jsou nové procesory stále více efektivní - dodávají vyšší výkon s menší spotřebou.

Co si o rozlišení displeje Samsungu Galaxy S5 myslíte Vy? Nejedná se podle Vás jen o marketingový tah, který běžný uživatel už nepocítí? Napište nám prosím své názory do komentářů.

Zaujal vás Samsung Galaxy S5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Samsung Galaxy S5 bude mít pravděpodobně 560ppi display

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Seznam telefonů, které se mohou těšit na Android 7 Nougat -
Samsung nezvládá pokrýt poptávku o nový Galaxy Note 7 -
Samsung Galaxy S8 by mohl přinést 4K UHD displej a duální fotoaparát -
Samsung Galaxy Note 7 trhá rekordy v předobjednávkách -
Samsung Galaxy Note 7 odhaluje podobu nové verze TouchWiz -
Zaujal vás Samsung Galaxy S5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky >>