Samsung Galaxy S7 lze nyní pořídit v 154 českých obchodech za cenu již od 11 350 Kč. Zobrazit nabídky >>

Samsung Galaxy Trend a jeho alternativy

Po chvilce, co byl Samsung Galaxy Trend na trhu, stal se jedním z nejlépe prodávaných mobilních telefonů firma Samsung. Samozřejmě ho postupem času zastínil stále stoupající model S4. I tak si Trend dokázal na trhu najít svoji pozici. Dnes se podíváme, jakou má Galaxy Trend vlastně konkurenci.

Největším konkurentem tohoto přístroje je určitě Nokia Lumia 520, která nabízí za stejnou cenu srovnatelný výkon, Windows Phone 8 a hlavně svěží originální design. Hardwarová výbava se samozřejmě nedá moc srovnávat, jak je známo, Windows Phone pracuje plynule i na hůře vybavených telefonech. Pokud ale váháte a nejste si koupí Galaxy Trendu jistí, rozhodně doporučujeme do výběru zařadit právě Lumii 520, která je dokonce o fous levnější.

Lumia 520 vs Galaxy Trend

Další telefon, na který rozhodně upřete svůj zrak, je Sony Xperia L. Tento telefon je sice o přibližně 1000 Kč dražší než Lumia 520 i Galaxy Trend, ale výkonový skok, který za příplatek dostanete, je celkem znát. Xperia L má proti 2 výše zmíněným telefonům lepší procesor, větší display a glavně dvojnásobnou kapacitu operační paměti RAM. Prostě a jednoduše, připlatit se rozhodně vyplatí.

Samozřejmě by se dalo srovnávat mnohem více, ale od toho tento článek není. Chtěli jsme se totiž zaměřit na telefony, které spadají do podobné cenové kategorie a mají stejnou a nebo mírně vyšší cenu. Při výběru levnějších telefonů jsme nenarazili na žádný model, který by stál za zmínku, nižší cena s sebou totiž vždy nesla výrazné snížení parametrů.

Názory k novince Samsung Galaxy Trend a jeho alternativy

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Seznam telefonů, které se mohou těšit na Android 7 Nougat -
Samsung nezvládá pokrýt poptávku o nový Galaxy Note 7 -
Samsung Galaxy S8 by mohl přinést 4K UHD displej a duální fotoaparát -
Samsung Galaxy Note 7 trhá rekordy v předobjednávkách -
Samsung Galaxy Note 7 odhaluje podobu nové verze TouchWiz -