Samsung Galaxy S7 lze nyní pořídit v 149 českých obchodech za cenu již od 11 240 Kč. Zobrazit nabídky >>

Samsung Galay Note 5 dostane Qualcomm Snapdragon 820

Podle posledních zpráv se Qualcomm stane výrobcem procesorů pro Samsung Galaxy Note 5 a pro Samsung obecně. Výroba bude přesunuta z TSMC pod hlavičku jihokorejského Samsungu.

Pořiďte si Samsung Galaxy Note 4 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 11 770 Kč. Porovnat obchody.

Současná pozice Qualcommu je opravdu těžká. Již několikrát odložená plánovaná výroba 16nm čipů nehrála moc Qualcommu do karet. Přitom Samsung začal rapidně navyšovat výrobu svých čipů. Hlavně díky úspěšnému čipu 14nm FinFET. Právě to bylo hlavním důvodem, aby Qualcomm přesunul výrocu svého dalšího čipu Snapdragon 820 do Samsungu. Qualcomm se tak stal dalším výrobcem mobilních telofonů, který tak po vzoru Applu udělal. 

Samsung Galaxy Note 4

Důležitým faktem asi také bylo to, že Qualcomm měl se svým čipsetem Snapdragon 810 z TSMC nepříjemné zkušenosti. První generace zde vyrocených čipů, totiž trpěli výrazným přehříváním. To vedlo, ke zhoršení vztahů s americkou společností. Lze tedy předpokládat, že to bude mít za následek to, že v příštím Galaxy Note 4, bude právě Snapdragon 810. Samsung totiž předtím začal dával přednost svému řešení Exynos.

Zaujal vás Samsung Galaxy Note 4? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 11 770 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Samsung Galay Note 5 dostane Qualcomm Snapdragon 820

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Seznam telefonů, které se mohou těšit na Android 7 Nougat -
Samsung nezvládá pokrýt poptávku o nový Galaxy Note 7 -
Samsung Galaxy S8 by mohl přinést 4K UHD displej a duální fotoaparát -
Samsung Galaxy Note 7 trhá rekordy v předobjednávkách -
Samsung Galaxy Note 7 odhaluje podobu nové verze TouchWiz -
Zaujal vás Samsung Galaxy Note 4? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 11 770 Kč. Zobrazit nabídky >>