Samsung Galaxy S7 lze nyní pořídit v 149 českých obchodech za cenu již od 11 240 Kč. Zobrazit nabídky >>

Samsung letos na honbě za patenty

Samsung letos podal registraci k více jak 2,5 tisícům patentů. Není divu, je v patentové válce s Applem i Microsoftem. Microsoft jich podal přes 1 tisíc, Apple "jen" 875. Patenty se hodí u soudů, které jsou mezi výrobci telefonů velice oblíbené. Jde samozřejmě o peníze.

Pořiďte si Samsung Galaxy S6 v jednom z 11 českých obchodů za nejnižší ceny již od 8 888 Kč. Porovnat obchody.

Samsung si podle nové studie společnosti Quartz od počátku roku v USA registrovala už 2 589 patentů – čili 123 patentů za týden a 17 denně. Je to celkem pozoruhodný nárůst i počet a značí to, že Samsung nespí na vavřínech. Největšími "protivníky" Samsungu" v této válce, jsou Microsoft a Apple. Ti ho tahají po soudech po celém světě za údajné kopírování jejich modelů a hlavně využívání jejich patentů.

patenty registrované v USA

Z grafu je patrné, že i americký Google, který stojí za vývojem operačního systému Android, zvýšil svou aktivitu. Chce tím tak více ochránit svůj operační systém před Microsoftem a Applem. Pozadu již tradičně nezůstalo ani IBM, které také drží široké portfólio patentů. Jejich počet neustále roste a s tím se zvyšuje také ohromná databáze patentového úřadu, který zároveň bojuje s tzv. „patentovými trolly“. To jsou společnosti, které nic nevyvíjejí ani nevyrábějí, ale disponují patenty, díky kterým mohou žalovat jiné výrobce za jejich využívání.

Zaujal vás Samsung Galaxy S6? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 11 českých obchodů za cenu od 8 888 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Samsung letos na honbě za patenty

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Seznam telefonů, které se mohou těšit na Android 7 Nougat -
Samsung nezvládá pokrýt poptávku o nový Galaxy Note 7 -
Samsung Galaxy S8 by mohl přinést 4K UHD displej a duální fotoaparát -
Samsung Galaxy Note 7 trhá rekordy v předobjednávkách -
Samsung Galaxy Note 7 odhaluje podobu nové verze TouchWiz -
Zaujal vás Samsung Galaxy S6? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 11 českých obchodů za cenu od 8 888 Kč. Zobrazit nabídky >>