Samsung Galaxy S7 lze nyní pořídit v 149 českých obchodech za cenu již od 11 240 Kč. Zobrazit nabídky >>

Samsung podle analytika opustí trh se smartphony do 5 let

Samsung byl a stále ještě je, jedním z největších producentů smartphonů na světě, ale podle známého analytika Bena Bajarinbyho, by měl tento trh už do 5 let opustit. Podle něj bude Samsung trpět „dilematem inovátora“.

Pořiďte si Samsung Galaxy S6 v jednom z 11 českých obchodů za nejnižší ceny již od 8 888 Kč. Porovnat obchody.

Na vině je prý to, že Samsung investuje vysoké částky do vývoje nových technologií. Ostatní už jen tyto vyzkoumané technologie implementují a poté jsou schopny své výtvory nabízet za nižší cenu, než jakou musí nasadit Samsung. Bajarin prohlásil, že „pokud nabízíte stejný operační systém jako ostatní, jste jen tak dobrý, jako nejlevnější konkurent.“. Právě levní výrobci budou schopni nabízet levné a hlavně kvalitní smarphony. 

vývoj trhu se smartphony

Kdyby Samsung snížil ceny svého portfólia, tak by se snížení promítlo do sumy, kterou vydává na vývoj a takzvaně by "splynul s davem". Samsung již vyvíjí alternativní operační systém Tizen. Tomu se moc nedaří, neexistuje pro něj tak silná komunita a snaha nejspíš výjde vniveč, protože lidé nemají důvod přejít z Androidu na tento alternativní operační systém a pohoršit si tak. Bude tedy zajímavé sledovat, zda-li se toto očekávání naplní a trh s Androidím operačním systémem příjde o svého významného inovátora.

Zaujal vás Samsung Galaxy S6? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 11 českých obchodů za cenu od 8 888 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Samsung podle analytika opustí trh se smartphony do 5 let

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Seznam telefonů, které se mohou těšit na Android 7 Nougat -
Samsung nezvládá pokrýt poptávku o nový Galaxy Note 7 -
Samsung Galaxy S8 by mohl přinést 4K UHD displej a duální fotoaparát -
Samsung Galaxy Note 7 trhá rekordy v předobjednávkách -
Samsung Galaxy Note 7 odhaluje podobu nové verze TouchWiz -
Zaujal vás Samsung Galaxy S6? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 11 českých obchodů za cenu od 8 888 Kč. Zobrazit nabídky >>