Samsung Galaxy S7 lze nyní pořídit v 149 českých obchodech za cenu již od 11 240 Kč. Zobrazit nabídky >>

Samsung se chce v roce 2014 více zaměřit na zařízení nižší třídy

Podle posledních informací má Samsung v plánu prodat v roce 2014 pouze 360 milionů kusů mobilních telefonů. Proč píšeme "pouze"? Protože v posledních letech tato firma meziročně zvyšovala počet prodaných zařízení mnohem rychleji. Rok 2014 má znamenat pro Samsung mírné zpomalení.

Pořiďte si Samsung Galaxy S5 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 6 750 Kč. Porovnat obchody.

Proč tomu tak je? Například Samsung Galaxy S4 trhal a stále trhá prodejní rekordy. Každý by čekal, že se Samsung v roce 2014 zaměří na nový model Galaxy S5 a překoná slávu předchozí verze. Podle posledních informací tomu tak bohužel nebude. Mobilní trh je přesycen chytrými telefony nejvyšší třídy a Samsung chce zvolit jinou strategii.

Tato jihokorejská firma chce v roce 2014 samozřejmě sklidit úspěch s modelem Samsung Galaxy S5 - ale nebude na něj sázet veškeré své úsilí. Krom toho se ale prý máme připravit na to, že se výroba zaměří na telefony střední a nižší třídy. V této oblasti je na trhu údajně ještě dost místa, které by Samsung rád vyplnil. Můžeme se tedy těšit na hůře vybavené, ale také levnější mobilní telefony.

Další oblastí, kde Samsung vidí díru na trhu, jsou tablety. V dalším roce se tedy jistě dočkáme pár nových tabletů. Uvidíme, čím je tato firma schopna konkurovat. Každý přece ví, že kvalita přístrojů Samsung je na velice dobré úrovni. Horší je to s cenou, která je opravdu vysoko. V případě snížení cen a zachování kvality by se prodeje bezesporu zvedly.

Jako příklad nepoměru mezi cenou a kvalitou se dá označit Google Nexus 5, který nabízí opravdu špičkové parametry za zlomek ceny oproti konkurenci. Kdyby se Samsung inspiroval, vedlo by to k obrovskému boomu prodejnosti.

Zaujal vás Samsung Galaxy S5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Samsung se chce v roce 2014 více zaměřit na zařízení nižší třídy

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Seznam telefonů, které se mohou těšit na Android 7 Nougat -
Samsung nezvládá pokrýt poptávku o nový Galaxy Note 7 -
Samsung Galaxy S8 by mohl přinést 4K UHD displej a duální fotoaparát -
Samsung Galaxy Note 7 trhá rekordy v předobjednávkách -
Samsung Galaxy Note 7 odhaluje podobu nové verze TouchWiz -
Zaujal vás Samsung Galaxy S5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 6 750 Kč. Zobrazit nabídky >>